Якщо Ваш обранець (обраниця) – громадянин іншої держави
Тоді Ви повинні знати, що укладення шлюбу вимагатиме від Вас витрат часу не лише на вибір наряду, складання списку гостей, а також вибору страв при час складання меню, але і на ретельну підготовку документів для Вас або для Вашої обранця. І Вам потрібно подбати про те, щоб Ваш шлюб був укладений не тільки на небесах, а й був легальний (тобто мав юридичну силу) в обох державах. Документів для цих цілей потрібно небагато, але відсутність навіть одного з них, або без будь-якої важливої печатки, може затягнути процес реєстрації шлюбу, втягнути Вас у непередбачені витрати і спричинити тимчасові втрати.
В Україні для реєстрації шлюбу з іноземним громадянином в звичайному режимі (30 днів з дня подачі заяви в ЗАГС) необхідно надати:
З боку іноземця:
- паспорт з відміткою про легальний в’їзд до України з нотаріально завіреним перекладом на українську мову. Дану послугу ви можете отримати у нас в термін від 1-го години
- документ про розлучення або смерть чоловіка (дружини) з відповідними печатками легалізації (апостиль або консульська легалізація) з нотаріально завіреним перекладом на українську мову. Дану послугу ви можете отримати у нас в термін від 1-го години.
З боку громадянки (-іна) України:
- внутрішній паспорт громадянина України
- свідоцтво та / або рішення суду про розірвання попереднього шлюбу
Для реєстрації шлюбу на території країни іноземного нареченого (ної) з боку громадянки (громадянина) України потрібний наступний список документів (список вказаний стандартний. Точний список необхідно уточнити за місцем майбутньої реєстрації шлюбу):
- свідоцтво про народження
- заява про сімейний стан
Для осіб, які раніше перебували в шлюбі:
- виписка з реєстру про шлюб для підтвердження дошлюбного прізвища
- свідоцтво та / або рішення суду про розлучення
- свідоцтво про смерть чоловіка
Деякі країни (такі як Бельгія, Швейцарія і т.д.) до стандартного списку документів вимагають додатково:
- Довідка про несудимість
- довідка про реєстрацію за місцем проживання
- довідка про громадянство (в основному Бельгія)
У деяких випадках більш швидка і проста процедура можлива при реєстрації шлюбу на території третьої країни (наприклад, в Данії для тих, хто планує реєстрацію шлюбу з громадянином (кою) Німеччини).
Точний список документів з боку нареченого і нареченої потрібно обов’язково з’ясувати за місцем майбутньої реєстрації шлюбу.
Стандартний список документів для обох сторін:
- свідоцтво про народження
- документ про сімейний стан
Для осіб, які раніше перебували в шлюбі:
- документ (виписка) про шлюб
- свідоцтво та / або рішення суду про розлучення
- свідоцтво про смерть чоловіка
Увага
Всі документи підлягають обов’язковій легалізації за вимогами країни майбутньої реєстрації шлюбу.
Ви можете ознайомитися з порядком оформлення даних документів і більш точним списком, звернувшись до співробітників нашого Центру з даним питанням.
Багаторічна практика і систематичне оформлення пакетів документів для шлюбу громадянина України з іноземцем в будь-якій країні світу дозволяє нам надавати компетентну консультацію нашим клієнтам і зберігати дорогоцінний час і гроші і уникати зайвих кроків і дій, що затримують процес збору та оформлення документів, необхідних для реєстрації шлюбу.