У яких випадках потрібно Апостиль на Свідоцтво про Народження?

На Свідоцтво про Народження, яке було видано в Україні, потрібно проставити Апостиль, в тому випадку, якщо Свідоцтво про Народження планується використовувати на території країни-учасниці Гаазької Конвенції від 05 жовтня 1961 р

Для яких країн необхідний Апостиль?

І хоча переліки необхідних документів для тих чи інших процесів відрізняються в залежності від країни подачі документів, Свідоцтво про Народження є самим популярним.

Процеси, під час яких потрібний Апостиль на Свідоцтво про Народження для подачі в компетентні органи за кордоном:

  • оформлення посвідки на проживання
  • оформлення документів на громадянство
  • оформлення шлюбу
  • возз’єднання сім’ї
  • реєстрація народження дитини
  • оформлення візи

Які вимоги до Свідоцтва про Народження для отримання Апостилю?

Для отримання Апостилю підходять Свідоцтва про Народження нового зразка, видані на території України. Апостиль можна отримати лише в тому випадку, якщо зразок печатки РАЦСу, якій засвідчив Свідоцтво, і зразок підпису реєстратора РАЦС, який підписав Свідоцтво під час видачі, є в архіві Міністерства Юстиції України. Зазвичай все Свідоцтва про Народження, видані в останні 10 років апостилюються без проблем, але бувають прикрі винятки, і тоді потрібне отримання повторного Свідоцтва про Народження в РАЦСі, і вже на це повторне Свідоцтво можна проставити Апостиль.

Якщо Свідоцтво про Народження нового зразка заламіноване зі зворотного боку (вкрите прозорою захисною плівкою) або містить сторонні штампи або позначки (про видачу закордонного паспорта, приватизаційного сертифіката, групи крові і тд.), Отримати Апостиль на це Свідоцтво про Народження неможливо, потрібне отримання повторного Свідоцтва про Народження в РАЦСі, і вже на це повторне Свідоцтво проставити Апостиль.

На Свідоцтво про Народження, видане в УРСР (до 24 серпня 1991 року), неможливо отримати Апостиль на оригінал документа – можливо лише на копію, засвідчену нотаріусом України. Апостиль в даному випадку засвідчує справжність підпису нотаріуса, але не справжність самого документа. Переважна більшість країн не приймає Апостиль на нотаріальній копії Свідоцтва про Народження, а вимагає Апостиль на оригіналі свідоцтва. Для цього потрібне отримання повторного Свідоцтва про Народження нового українського зразка в РАЦС, і вже на це повторне Свідоцтво проставити Апостиль.

І звичайно ж, Апостиль не ставиться на Свідоцтво про Народження, видане на території України в Криму з березня 2014 р і на непідконтрольних територіях в Донецькій і Луганській областях з печатками днр / лнр та ін.

Хто може звернутися за отриманням Апостиля на Свідоцтво про Народження?

Для оформлення заявки на отримання апостилю на Свідоцтво про Народження в Україні може звернутися власник документа або будь-яка третя особа. Довіреність для цього процесу не потрібна

Що необхідно для отримання Апостиля на Свідоцтво про Народження?

Необхідно заповнити Заявку на нашому сайті або надіслати сканкопію або фотокопію Свідоцтва про Народження на емейл klc@klc.kiev.ua для перевірки можливості апостилювання Вашого документа. Завжди вказуйте країну, для дії в якій потрібно Свідоцтво про Народження – це дуже важливий момент. У відповідь Ви отримаєте повідомлення з інструкціями. У разі позитивної відповіді буде потрібно передати / переслати оригінальний документ на адресу нашого офісу. Після отримання Апостилю відправимо документ на адресу, вказану у заявці або віддам в нашому офісі.
послуга
місце виконання
термін
вартість 1-го документа
Апостиль на документ з РАЦС УкраїниМінЮст3-5 р. днів300 грн.
Подвійний Апостиль на документ РАЦС України (без урахування вартості перекладу)МінЮст+МінЮст8-10 р.днів600 грн.
заповнити Форму замовлення на сайті

Найчастіші питання

Апостиль на оригінал Свідоцтва про Народження «радянського» зразка отримати неможливо – потрібно отримання – потрібно отримання повторного Свідоцтва про Народження нового зразка, після чого можна буде проставити Апостиль на це повторне Свідоцтво про Народження. Громадянство не має для цього значення. Свідоцтво про Народження нового зразка може отримати громадянин будь-якої країни, якщо його народження зареєстровано в Україні і в відділі РАЦС України було складено актовий запис про народження.

Заповніть заявку для отримання дубліката Свідоцтва про Народження з Апостилем.

В цьому випадку Апостиль на Свідоцтво про Народження ми ставимо Апостиль на території Росії.

Заповніть заявку для проставлення Апостилю на Свідоцтво про Народження з Росії.

Якщо Свідоцтво про Народження до 2014 р видано в Криму і на територіях Донецької та Луганської областей, на даний момент непідконтрольних Україні, в цьому випадку просимо заповнити Форму замовлення на нашому сайті або вислати сканкопію або фотокопію Свідоцтва про Народження на емейл klc@klc.kiev. ua для перевірки можливості апостилювання Вашого документа.

Якщо Ваш екземпляр Свідоцтва про Народження виданий до 24 серпня 1991 року, то можна поставити Апостиль на копію цього Свідоцтва, засвідчену нотаріусом України. В даному випадку Апостиль засвідчує підпис і печатку нотаріуса, який засвідчив копію документа.

Найчастіше під час подачі документів до органів інших країн потрібен Апостиль на оригінал Свідоцтва про Народження, коли Апостиль засвідчує справжність підпису керівника та печатку відділу РАЦС, що видав це Свідоцтво про Народження. Для цього потрібно отримати повторне Свідоцтво про Народження і на нього поставити Апостиль.

Для отримання апостилю потрібний оригінал Свідоцтва про Народження.

Апостиль України видається українською мовою.

На даний момент (12/2018) між Україною та Російською Федерацією діють міжнародні договори, що скасовують необхідність апостилювання документів. Але рекомендуємо завжди уточнювати вимоги до оформлення документа за місцем подачі.

Бесплатная консультация

Якщо Ви не знайшли відповідь на Ваше питання – напишіть Вашу е-пошту або номер телефону і ми обов’язково зв’яжемося з Вами!

+38 044 332 2958, +38 068 268 1010

+38 067 955 5380

Viber, Whatsapp

klc.office

klc@klc.kiev.ua

Напишіть нам зараз

Надіслати питання