Загальна процедура підготовки документів для Нідерландів

Апостиль, Переклад, Перелік документів

Шлюб і зареєстроване партнерство в Нідерландах

Процедура оформлення документів для Нідерландів

Нідерланди є однією з країн-учасниць Гаазької Конвенції та для оформлення документів для Нідерландів потрібно Апостиль – спеціальний штамп з відповідного документу Міністерства України.

Загальні вимоги до документів для дії в Нідерландах такі (так звана процедура “подвійного апостиля”):

 1. На оригінал документа потрібно поставити апостиль у відповідному органі України
 2. Перекласти документ на нідерландську або англійську (яка мова перекладу необхідна, потрібно уточнити в організації, в яку будуть спрямовані документи) і засвідчити переклад у нотаріуса
 3. Поставити апостиль на переклад документа.

Замовити

Перелік документів, що оформляються для Нідерландів

Залежно від типу візи і обставин, пакет документів може значно відрізнятися. Найбільш часто клієнти замовляють у нас підготовку наступних документів:

Якщо це необхідно клієнту – отримуємо дублікати нового зразка і повністю легалізуємо документи

з органів ЗАГС:

 • Свідоцтво про народження
 • Свідоцтво про шлюб
 • Свідоцтво про розірвання шлюбу
 • Витяг з реєстру щодо підтвердження дошлюбного прізвища

з органів нотаріату:

 • Заява про сімейний стан
 • Згода батьків на виїзд дитини

Документи про освіту:

 • Дипломи, атестати, сертифікати

з органів МВС України:

 • Довідка про відсутність судимості в Україні

з Державної Міграційної Служби України або ЦНАП:

 • Довідка про реєстрацію за місцем проживання

Інше:

 • Довіреності

Бажаючи зареєструвати свої відносини – шлюб або партнерство – повинні подати заяву.
На цьому етапі чиновник у цивільних справах перевіряє можливість і правомірність реєстрації.
Цей етап називається ‘попередня реєстрація’ ( ‘ondertrouw’ мінімально – 14 днів, максимально – рік).
Реєстрація можлива тільки в тому випадку, коли хоча б один з партнерів проживає в Голландії або є громадянином Голландії.

шлюб

Шлюб є ​​зв’язком, що виникла на підставі спільної заяви сторін у присутності чиновника у цивільних справах, який складає відповідний акт (huwelijksakte).

партнерство

Партнерство – це юридично оформлене спільне проживання двох осіб у віці 18 років і старше.
Реєстрація партнерства здійснюється шляхом підписання акту реєстрації партнерства в присутності чиновника у цивільних справах.
Права і обов’язки в зареєстрованому партнерстві не відрізняються від прав і обов’язків у шлюбі, за винятком прав і обов’язків щодо дітей.

Заява про бажання зареєструвати шлюб або партнерство подається в муніципалітет за місцем проживання. Якщо обидва партнери не проживають в Нідерландах, але хоча б один з них є громадянином Нідерландів, заява подається в муніципалітет Гааги.
Заява про реєстрацію дійсно протягом року з наступного дня після подачі. Якщо реєстрація проводиться не за місцем проживання, всі необхідні формуляри висилаються туди. Після реєстрації, інформація про це надсилається в муніципалітет за місцем проживання.

Необхідні документи
В ‘стандартному’ І тут необхідні такі документи:
– Копії посвідчення особи свідків, якщо вони не прописані в муніципалітеті, де укладається шлюб;
– Свідоцтва про народження;
– Довідка з місця проживання
– Довідка про сімейний стан;
– Якщо раніше були в шлюбі або партнерство – свідоцтво про розірвання попереднього зв’язку
– форму М46 *

Зверніть увагу! Якщо у Вас немає Нідерландського громадянства, або ви народилися не в Нідерландах, або проживали поза Нідерландів, порадьтеся з чиновником муніципалітету які документи необхідні у Вашому випадку. Це заощадить Вам час і праці.

* Для вступу в шлюб з іноземцем, що проживають в Нідерландах особи (будь-якого громадянства), повинні запросити в муніципалітеті (або у відділенні поліції у справах іноземців) т.зв. форму М46. Це в зв’язку з законом про запобігання фіктивних шлюбів. Закон вступив в силу в 1994 році.

Відповідно до цього закону, пара, в якій як мінімум один з партнерів іноземець, повинна запитати думку іноземної поліції. Поліція, у свою чергу, контролює мотиви і передає свою думку чиновнику в мерії.

Нідерландське законодавство передбачає безперешкодне і безподаткове перерозподіл майна при укладанні шлюбу. Це означає, що при укладенні шлюбу або реєстрації партнерства, все майно і борги подружжя об’єднуються в єдине ціле і кожен з них має право на половину. Якщо майбутнє подружжя або партнери хочуть (частково) запобігти об’єднанню майна після шлюбу, вони повинні до вступу в шлюб оформити у нотаріуса спеціальну угоду: шлюбний контракт або партнерську угоду.

Можливо шлюб переоформити в партнерство і навпаки.
Для переоформлення необхідно звернутися до чиновника у цивільних справах за місцем проживання одного з партнерів. Якщо обидва партнери не проживають в Нідерландах, але хоча б один з них володіє Нідерландських громадянством, переоформлення проводиться чиновником у цивільних справах в Гаазі.

За додатковою інформацією необхідно звернутися в муніципалітет за місцем проживання, тому що деякі вимоги до іноземних документів можуть бути різними в різних муніципалітетах. Наприклад, все частіше вимагають переклад свідоцтва про народження на Нідерландська мова. За словами чиновників, це робиться з метою уникнення неправильного написання імені / прізвища та інших важливих даних.
За матеріалами Gemeente Rotterdam

Отримання копій, дублікатів документів та довідок з України

klc-kiev-ua_45368940c57
За Вашим замовленням без Вашої присутності отримуємо копії і дублікати документів нового державного зразка України з відділів РАЦС, Судів з усіх областей, всіх населених пунктів Україні, включаючи Донецьку, Луганську області та Крим..
Докладніше